Osmanlı Davet

Bursa / Osmangazi

400-500

Kapasite

Kapasite

Kapasite

400-500

Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu)

Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu)

100 TL`den az

Sağladığınız Hizmet İçeriği

Bindallı & Kaftan

Davul Show

Dilek Feneri

Hint Kınası

Kına Ekibi

Kına Mumu

Kına Müziği

Kına Süslemesi

Kına Takımı

Kına Tepsisi

Kına Töreni

Semazen

Zenne & Oryantal

Hakkında

Osmanlı Davet`i Sultan Iı. Murat`ın Yaptırdığı, Günümüzde İçinde Hala Kazanların Kaynadığı Ve Sofraların Donatıldığı Bir Aşevinde Kurduk. Görkemli Mimarisi Müthiş Hassasiyetlerle Örülmüş Mekanımız 1995 Ve 2015 Arasında Darüzziyafe Adıyla Hizmet Vermesinin Ardından Muradiye Osmanlı Mutfağı Olarak Yeniden İsimlendirildi. Geleneği Sürdürerek Nadide Türk Mutfağı Lezzetlerini Masalarınıza Getiriyor, Tarihi Dokumuzla Saraylara Layık Kına Gecelerine Ev Sahipliği Yapıyoruz.

Davet Alanları

Bursa Muradiye Osmanlı Mutfağı, Günümüzde Tarihi Yapı Olarak Ayakta Duran En Eski İmaret Binasında Konumlanıyor. 1426`Dan Beri Tarihe Tanıklık Eden Bu Yapının Bahçesinde Kına Geceleriniz İçin 200 Kişi Ağırlayabiliyoruz. Bunun Dışında 50 Kişilik Bahçe Salonumuz Ve Osmanlı Zamanında Kullanılan Küplerin Sergilendiği 80 Kişilik Küplü Salonumuzda Da Tarih Dokulu Davetler Verebilirsiniz.

Bir Diğer Davet Alanımız Olan 110 Kişilik Kubbeli Salonumuzda Iı. Murat`ın Cuma Namazı Çıkışı Devlet Erkanıyla Birlikte Yemek Yediği Rivayet Ediliyor. Salonun Girişinde Durmaksızın Akan Çeşme Bir Ses Perdesi Oluşturarak Salonda Konuşulan Meselelerin Dışarıdan Duyulmasını Engelliyormuş. Kubbeli Salonun Hemen Dışında Bulunan Alandaysa İhtiyaç Sahipleri Ağırlanmaktaymış. Burada Dışarı Açılan Pencere Olmadığı İçin İhtiyaç Sahipleri Görülmeden Yemek Yiyebiliyormuş.

Dekorasyon / Süsleme

Mekanımızın Dekorasyonu Adımızı Aldığımız Osmanlı`dan İzler Taşıyor. Tavanda Çini Desenlerine Ve Antika Metal Avizelere, Duvarlarda Klasik Apliklere Ve Otantik Tablolara Yer Veriliyor. Farklı Salonlarımızda Şömineler Ve Saray Mutfağında Kullanılan Küpler Görmeniz Mümkün. Masalarda Kırmızı Ve Beyaz Örtüler Tercih Ediyor, Ahşap Sandalyeler Kullanıyoruz. Saksı Bitkileriyle Süslenen Bahçemizin Aydınlatması Beyaz Kağıt Fenerlerle Yapılıyor.

Hizmetler

Osmanlı Davet Farkıyla Düzenlediğiniz Kına Geceleri İçin Mekanımızı Özenle Süslüyor Ve Aksesuarları Temin Ediyoruz. Gecenizin Ruhuna Uygun Modellerde Bindallı Ve Kaftan Takımları Getiriyor, Kına Tepsinizi Ve Mumlarınızı Hazırlıyoruz. Renkli Şarkılar Çalarak Eşlik Ettiğimiz Merasim Boyunca Kına Ekibimiz Yanınızda Oluyor. Dilerseniz Davullu Eğlencelerin Yanında Sema Veya Dans Gösterileriyle Herkesin İyi Vakit Geçirmesini Sağlıyoruz.

Yiyecek / İçecek

Muradiye Osmanlı Mutfağı Menüleri, Düğününüzde Konseptinize Ve Damak Tadınıza Uygun İkramlar Verebilmenizi Sağlıyor. Geleneksel Çorba Çeşitlerinin Yanında Özel Muradiye Çorbamız, Mevsim Salata, Hepsi Birbirinden Leziz Çeşit Çeşit Börek Seçebileceğiniz Yemekler Arasında. Ana Yemekte Dana Emenseden Macar Gulaşa Pek Çok Lezzeti Sofralarınıza Getiriyoruz. Portakallı Keşkül, Süt Helvası Gibi Saray Tatlılarına Ahududulu Veya Ballı Osmanlı Şerbetimiz Eşlik Ediyor.

Kapanış

Osmanlı Döneminin İncelikli Mimarisi, Gönülleri Şenlendiren Şık Dekorasyonu Ve Yüzyılların Birikimiyle Oluşmuş Mutfak Kültürü, Osmanlı Davet Bünyesinde Birleşiyor. Kazanların 1426`Dan Beri Kaynadığı Bir Aşevinde Bu Kez De Kına Gecelerinde Saray Ruhunu Yaşatmak İsteyen Çiftlerimizi Misafir Ediyoruz. Gelenekleri Bizimle Birlikte Yaşatmak İçin Hemen Aşağıdaki İletişim Bilgileri Aracılığıyla Bize Ulaşabilir, Dilerseniz Yandaki Formu Doldurarak Muradiye Osmanlı Mutfağı Fiyatları Hakkında Bilgi Edinebilirsiniz.

İletişim